Toplam 69 blog | 4. Sayfa
Niçin Yiyecekleri Kurutmalıyız?
16.07.2019
Bir haftanın değerinde yiyecek paketlemek ya da sadece bir günlük atıştırmalık olsun, kendi yiyeceklerinizi kurutmak şaşırtıcı faydalar sağlar. Susuzlaştırmanın neden buna değer olduğuna ve sırt çantasıyla yemeğinizin tadını çıkarabilecek birkaç tarife bakın.
Kurutma Fırınları Kullanım Klavuzları
03.06.2019
Temizlemeden önce, cihazın fişinin çekilip çekilmediğini kontrol edin.
Cihazın gövdesini nemli bir sünger yardımıyla temizleyin ve kurulayın.
Cihazı temizlemek için metal fırçalar, aşındırıcı ve sert temizleyiciler kullanmayın, aksi takdirde yüzeye zarar verebilir.
Çim Biçme Makinaları Bakımı
13.03.2019
Çim biçme makinalarını iyi durumda tutmak oldukça basit ve özel bir teknik gerektirmez.
Motorlu Tırpan Bakım Rehberi
13.03.2019
Motorlu tırpanlarda bakım işlemi çok kolaydır ve özel bir teknik bilgi gerektirmez.
Hangi jeneratöre ihtiyacınız var?
19.02.2019
Özel, ev veya eğlence amaçlı kullanım için, jeneratörler 2 kW'da başlayan ve 7 kW'a kadar çıkabilen (tüm bir evi çalıştırmak için yeterli) güç aralıklarına sahiptir . Yapmanız gereken ilk şey, çalışacak gerekli cihaz ve ekipmanların bir listesini yaparak watt gereksinimlerinizi belirlemek. Güç gereksinimlerini artırın, ardından cihazların çalışmaya başlaması için fazladan güç alması gerektiğinden bu sayıyı 1,5 ile çarpın. Ürün kılavuzunu veya cihazdaki göstergeleri kontrol ederek, belirtilen gücü bulacaksınız.
Makinanız Çalışmazsa!
13.02.2019
Benzinli çapa makinalarında çalışmama sorunu oldukca basit olabilir. Makinanızı bir tamirciye götürmeden önce bunları deneyebilirsiniz
Sulama Pompa Çeşitleri
08.02.2019
Çeşitli amaçlar için tasarlanmış çok sayıda pompa tipi vardır. Sulama için yaygın olarak kullanılan pompalar iki geniş kategoriye ayrılır: Deplasmanlı Pompalar ve Santrifüj Pompalar. Bu kategorilerde, pompa tipini daha da tanımlayan alt kategoriler vardır.
Hidrofor Nedir?
08.02.2019
Hidrofor pompaları su basıncını arttırmak için kullanılır. Su basıncının arttırılması akışı da artırabilir, daha fazla basınç suyun bir boru içerisinde daha hızlı hareket etmesini sağlar, böylece daha fazla akış genellikle de sonuçlanır. Su basıncı çok düşükse, bir sulama sistemi kötü performans gösterir.
Çinko ve Bor Noksanlığı
06.02.2019
Çinko noksanlığında, yapraklarda damar arasında sararma, rozetleşme, küçülme ve şekil bozuklukları görülür.Bor noksanlığında genç yapraklarda, yaprak ucundan başlayan V şeklinde kloroz ve nekrozlar görülür.
Zararlılarla Mücadele Kimyasallarının Yan Etkileri
31.01.2019
Ne yazık ki, bu zararlı böcek kontrollerinde kullanılan kimyasalların zararlıları yok etmemize ve uzak tutmamıza yardımcı olurken, vücudumuz üzerinde bazı yan etkileri olduğunu keşfettik. Bu nasıl olur?