Toplam 69 blog | 2. Sayfa
Organik Yetiştiriciliğin 4 Faydası
09.11.2019
Organik gıdaların vücudunuzun kansere karşı savunması gereken önemli vitamin ve besin maddelerine sahip olduğu gösterilmiştir. Diğer şeylerin yanı sıra, organik olmak, hızlandırılmış hastalık şansını önemli ölçüde azaltmak, uzun vadeli para tasarrufu ve toprağınızdaki vitamin ve mineral içeriğini artırmak gibi zihinsel ve fiziksel faydalar sağlayabilir.
Yeni Başlayanlar İçin Bahçecilik Püf Noktaları
09.11.2019
Bahçe işleriyle uğraşmak harika bir hobidir. Hem dış hem de iç bahçeciliğin tadını çıkarabilir, kalori yakar ve mükemmel sonuçlar alırsınız.
Çimleri Etkileyen İlk On Hastalık
08.11.2019
Çim hastalıklarını tanımlamak için bazı yararlı ipuçları. Çim hastalıklarının çoğunun, mantar saldırılarına neden olduğu su veya hava kaynaklı olduğunu not etmek yardımcı olabilir.
Bahçe İyileştirmeleri: Güz Toprak İyileştirme
08.11.2019
Sonbahar yaprakları düşüyor ve belki de hasat ettiğiniz en vasat mevsim sebzeleri ile buluşuyorsunuz. Sebzeleriniz ilkbahar tohum kataloglarındaki rüya gibi fotoğraflara kıyasla daha çirkin, küçük, hatta acıklı ve cılız hale mi geldi?
Budama Neden Önemlidir?
08.11.2019
Sebep dahilinde, uygun ağaç ve çalıların budaması, kendilerini tehdit etmekten veya yok etmekten çok daha sağlıklı kılar. Budama, yalnızca ağaçların ve çalılıkların değil, çevrenizin güzelliğinin sürdürülebilirliğini sağlamak için de önemlidir.
Budama Aleti Nasıl Seçilir?
08.11.2019
En iyi budama makası seçimi özellikle ve her şeyden önce ihtiyaçlarınızı karşılayacak olanı bulur ve çalılarınızı veya diğer bitkileri kesmenin ve budama işlemlerinizi en konforlu şekilde mümkün olan en iyi şekilde yapmanıza olanak sağlar. Seçiminizi yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları ve kriterler:
YAĞLIK ZEYTİN TOPLAMA METOTLARI
05.11.2019
Zeytin toplama için geliştirilen ve ülkemizde de son yıllarda yaygın olarak kullanılan bir makine parmaklı çırpıcılardır. Akümülatör ile çalışan ve uzunluğu ayarlanabilen bir borunun ucundaki parmak şeklindeki çubukların titreştirilmesine dayanan bu makineler her ne kadar zeytin danelerine çarparak danenin düşmesini sağlarsa da zeytinde önemli bir hasara yol açmaz.
Motorlu testere Önlemleri
20.10.2019
Motorlu testerelerin daha uzun ömürlü olması ve daha güvenli kesim için dikkat edilmesi gereken hususlar gözden kaçırılmamalıdır.
Motorlu Testerelerde Yağ kullanımı
19.10.2019
Motorlu testerelerin gerek ömrünü,gerek çalışma performansını artırmak için yüksek kalitede,çevreye duyarlı yağlar kullanmak oldukça önem arz eder.
Motorlu Testere Güvenli Çalışma Talimatları
19.10.2019
Testerinizi basitçe tanıyarak ve nasıl kullanmanız gerektiğini anlayarak diğer beklenmeyen reaksiyonların önüne geçebilir veya riskini azaltabilirsiniz.