Ağaç Bakım İpuçları ve Teknikleri
01.10.2019
Bu kapsamlı ağaç bakımı ipuçları, alanınız için doğru ağacı seçme, dikme ve bakım sürecinde size rehberlik edecektir.
Yiyecekleri Kurutmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar
05.08.2019
Gelecek için yiyecek maddelerini korumakla ilgileniyor musunuz? Dehidrasyon bunu yapmak için mükemmel bir yoldur. İnsanlar, israfın önlenmesi gibi çeşitli nedenlerden dolayı dehidrasyon yoluyla yiyeceklerini muhafaza etmeyi, susuz yiyecek ve güvenlik satın almaktan daha ucuz olmasını tercih ederler.
Yeni Nesil Modern Kurutma Fırınları Artık Stoklarımızda!
04.08.2019
Taze, lezzetli, ev yapımı kuru meyve ve sebzelerin, meyve derisinin, iz karışımı kuru yemişlerin ve meyvelerin, kuru otlar ve baharatların, potpuri, evcil hayvan yiyeceklerinin ve daha birçok şeyin tadını çıkarın.
Meyve Ve Sebze Kurutmanın Faydaları
04.08.2019
Yiyecekleri kurutmanın sağlığınız, bütçeniz ve yaşamınız için şaşırtıcı olabilmesi için birçok önemli neden vardır. Öyleyse hemen başlayalım ve onlar hakkında konuşalım!
Kurutulan Gıda Kavanozlarda Nasıl Saklanır?
03.08.2019
Yiyecekleri büyük miktarlarda satın almak ve kurutucuda kurutmak, yalnızca tasarruf etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı yiyeceklerin stoklarını tutmanıza da yardımcı olur
Yiyecek Kurutucuda Portakal Kurutma
03.08.2019
Susuz portakal dilimleri, tüketebileceğiniz harika bir çiğneme ve keskin atıştırmalık. Buzlu su, çay süsleme veya kokteyl için de kullanabilirsiniz. Kurutulmuş portakalların kabukları, geniş bir yelpazedeki tabakların lezzetini ve tadını hassas bir şekilde arttırır. Düzgün saklarsanız uzun sürebilir. Gıda kurutucusunun portakalları kurutmak için kullanılması, fırın ve güneş kurutma yöntemine kıyasla en iyi ve hızlı yollardan biridir .
Elma Nasıl Kurutulur?
02.08.2019
Elma cipsi yapmanın püf noktaları
Sıkça Sorulan Sorular
S: Elmaları Yiyecek Kurutucusunda Kurutmadan Önce Olgunlaştırmam Gerekiyor mu?

Elmaları kurumadan olgunlaştırmanız zorunlu değildir. Olgunlaşmamış elmalar ekşi veya acı olabilir.. Daha tatlı bir tat istiyorsanız, o zaman elmalarınızı olgunlaştırabilirsiniz.

S: Dilimlenmiş Elmaları Limon Suyuna batırmak çok mu önemlidir?

Dilimlenmiş elmaları limon suyuna batırmak kritik değildir. Ancak bunu yaparsanız, elmalarınızı yakında kahverengiye çevirmez. Limonda bulunan asit, oksidasyon nedeniyle elmaların kızarmasına izin vermez.

S: Limon Suyuna Ananas Suyu Ekleyerek Kuru Elmaları Tat Ekşi Yaptığını Duydum. Bu doğru mu?

Hayır, bu doğru değil. Elmanın tadı ve erken acısı veya tatlılığı, kullandığınız meyvenin çeşidine bağlıdır. Aslında, elmaları şekerli tadı makinede daha uzun süre kurutursanız daha belirgin hale gelir.

S: Yiyecek Kurutucudaki Elmaların Susuzlaştırılması Ne Kadar Sürer?

Kurutma süresi birçok şeye, yani kullandığınız kurutucunun türüne, elmanın su içeriğine ve elma dilimlerinin kalınlığına bağlıdır. Elmalar için dehidrasyon süresi yaklaşık 12 ila 24 saattir. Daha yüksek sıcaklığı seçerseniz, elmalarınız daha hızlı kurur.

S: Elmalarımın tamamen kuruduğunu ne zaman öğreneceğim?

Elmalarınız, kösele, çıtır seviyesine gelene kadar kurutmak gerekir.Çıtır elmalar istiyorsanız, elmaları daha uzun süre kurutmanız önerilir.

S: Kuru Elmaları Saklamanın En İyi Yolu Nedir?

Elma dilimleriniz tamamen soğuduğunda , cam kavanoz veya hava geçirmez bir kabın içine koyun. Ardından bunları doğru şekilde kapatın ve kuru ve serin bir yerde saklayın.

S: Kurutulmuş Elmaların Raf Ömrü Nedir?

Kurutulmuş elmanın standart raf ömrü altı aydır. Onları doğru şekilde kapatır ve kuru ve serin bir yerde saklarsanız, daha uzun süre var olabilirler. Aslında, onları dondurucuda tutarsanız raf ömrünü daha da uzatır.

S: Bir Kurutucuda Kurutulmuş Elma Yapmak İçin Taze Elma Miktarı Ne Kadar Gerekir?

Elmanın miktarı, kullandığınız elmanın türüne ve içinde ne kadar su içeriği bulunduğuna bağlıdır. Genel olarak, ortalama büyüklükte taze elmalar iki fincan kurutulmuş elma üretmektedir.
Et Kıyma Makinelerinin Temizlenmesi
16.07.2019
Et Kıyma Makinelerinin Temizlenmesi. Cihazınızı Nasıl Koruyacağınızı, Bakacağınızı ve Saklayacağınızı Öğrenin.
Et Kıyma Makinaları Kurulum Ve Bakım Klavuzu
16.07.2019
8 Kolay Adımda Bir Et Kıyma Makinesi Toplama Kılavuzu
Aşağıdakileri içeren talimat adımlarını takip ederseniz, cihazın montajı çok kolaydır:
Niçin Yiyecekleri Kurutmalıyız?
16.07.2019
Bir haftanın değerinde yiyecek paketlemek ya da sadece bir günlük atıştırmalık olsun, kendi yiyeceklerinizi kurutmak şaşırtıcı faydalar sağlar. Susuzlaştırmanın neden buna değer olduğuna ve sırt çantasıyla yemeğinizin tadını çıkarabilecek birkaç tarife bakın.