Toplam 82 blog | 1. Sayfa
Gıda Kurutucu Ne Kadar Elektrik Kullanır?
18.10.2020
Yiyecekleri korumak ve paradan tasarruf etmek için bir kurutucu kullanmayı düşünüyor musunuz? Kurutucular, yiyeceklerin daha uzun süre dayanmasını sağlamak için harikadır. Raf ömründen elde edilen tasarruf, bu makineyi çalıştırma maliyetiyle bile aşıyor mu
Gıda Kurutucuya Yatırım Yapmalımıyım?
16.10.2020
Kurutulmuş meyveler, tatlı atıştırmalıklar ve iyi besin değerine sahip lezzetli ikramlar hayranı olan herkes için kurutucu büyük bir küçük yatırımdır.
Nektarin Kurutmanın Süper Kolay Yöntemleri
14.10.2020
Harcayacak paranız olsa bile, ailenizin normal ücretine daha fazla bitki bazlı yiyecek eklemek, artan obezite ve ilgili hastalıklara karşı savaşmak için iyi bir yatırımdır.
Kurutulacak Bazı Sebzelerin Listesi
14.10.2020
Gıda kurutucusunda kurutabileceğiniz bazı sebzelerin listesini aşağıdaki makalede sizlerle paylaşacağımız için endişelenmenize gerek yok. Bunun yanı sıra, gelecekte size fayda sağlayabilecek kurutulmuş sebzeler hakkında bazı önemli bilgileri de sizinle paylaşacağız.
Gıda Kurutucuda Susuzlaştırabileceğiniz Bazı Meyvelerin Listesi
14.10.2020
Susuz meyveler, mağazalardan satın alınan şekerli atıştırmalıkların en iyi ikamelerinden biridir. Bunlar sadece sağlıklı değil, aynı zamanda uzun süre saklayabilirsiniz, hatta bir sonraki sezonunuz için hazır bir tedarik elde edersiniz.

Kurutulmuş meyveler, diğer tariflerde, ev yapımı muhtelif karışımlarında, granola barlarda veya salata sosları olarak kullanılabilir. Çeşitli besinlerle dolu sağlıklı seçeneklerdir ve bunları istediğiniz zaman ileride kullanmak için saklayabilirsiniz.
Kurutma Fırınında Biber Kurutma Nasıl Yapılır?
13.10.2020
Kurutulmuş Dolmalık Biberin Farklı Kullanım Alanları
Aşağıda kurutulmuş dolmalık biberlerin bazı inanılmaz kullanımlarını bulabilirsiniz:

-Kurutulmuş dolmalık biberleri çorbalarda veya güveçte kullanabilirsiniz.
-Yumurtaların lezzetini arttırmak için kuru dolmalık biber ekleyebilirsiniz.
-Ayrıca spagetti sosuna da eklenebilir.
-Kaynayan eriştelere eklemek, yemeğin genel lezzetini artırabilir.
Köpek Tıraşı, Köpek Kuaföründe Mi Evde Mi Olmalı?
10.10.2020
En iyi seçenek elektrikli tıraş makinesi kullanmaktır çünkü bu sayede çok daha düzgün bir yüzey elde edersiniz. Hata payı çok daha düşüktür. Bununla birlikte, dikkatlice kullandığınızdan ve köpeğinizin acı çekmediğinden emin olun.
Türkiye'de Zeytin Ve Zeytinyağları
26.08.2020
Zeytin, Türk Mutfağının vazgeçilmez bir unsurudur. İster kahvaltı sofrasının yıldızı, ister zeytinyağlı baz olarak, zeytin her zaman takdir edilmektedir.
Kurutulmuş Gıdalar Ne Kadar Dayanır ve Uzun Süreli Saklama İçin Ne Yapmalı?
21.08.2020
Marketten aldığınız fazladan meyve ve sebzelerin çoğunu çöpe mi atıyorsunuz? Ya da belki mutfağınızın etrafına koyduğunuz diğer yiyeceklerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Bunu yapmak yerine iyi bir gıda kurutucusuyla bir kısmını kurtarabilirsiniz.
Bir Gıda Kurutucu ile Domates Nasıl Kurutulur?
21.08.2020
Kurutulmuş domatesler, tüm yıl boyunca domateslerin tadını çıkarmanın kolay bir yoludur. Sadece yemeklerin lezzetini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda her mevsim çorbalara, soslara ve salatalara da ekleyebilirsiniz. Gıda kurutucusunda domateslerin kurutulması oldukça kolaydır ve ayrıca güneşte kurutma yönteminde olduğu gibi fazla zamana ihtiyaç duymaz. Kurutma makinesinde kurutup bir sonraki kullanım için bahçeden bir sürü domatesinizi saklayabilirsiniz.