Hangi jeneratöre ihtiyacınız var?
19.02.2019
Özel, ev veya eğlence amaçlı kullanım için, jeneratörler 2 kW'da başlayan ve 7 kW'a kadar çıkabilen (tüm bir evi çalıştırmak için yeterli) güç aralıklarına sahiptir . Yapmanız gereken ilk şey, çalışacak gerekli cihaz ve ekipmanların bir listesini yaparak watt gereksinimlerinizi belirlemek. Güç gereksinimlerini artırın, ardından cihazların çalışmaya başlaması için fazladan güç alması gerektiğinden bu sayıyı 1,5 ile çarpın. Ürün kılavuzunu veya cihazdaki göstergeleri kontrol ederek, belirtilen gücü bulacaksınız.
Makinanız Çalışmazsa!
13.02.2019
Benzinli çapa makinalarında çalışmama sorunu oldukca basit olabilir. Makinanızı bir tamirciye götürmeden önce bunları deneyebilirsiniz
Sulama Pompa Çeşitleri
08.02.2019
Çeşitli amaçlar için tasarlanmış çok sayıda pompa tipi vardır. Sulama için yaygın olarak kullanılan pompalar iki geniş kategoriye ayrılır: Deplasmanlı Pompalar ve Santrifüj Pompalar. Bu kategorilerde, pompa tipini daha da tanımlayan alt kategoriler vardır.
Hidrofor Nedir?
08.02.2019
Hidrofor pompaları su basıncını arttırmak için kullanılır. Su basıncının arttırılması akışı da artırabilir, daha fazla basınç suyun bir boru içerisinde daha hızlı hareket etmesini sağlar, böylece daha fazla akış genellikle de sonuçlanır. Su basıncı çok düşükse, bir sulama sistemi kötü performans gösterir.
Çinko ve Bor Noksanlığı
06.02.2019
Çinko noksanlığında, yapraklarda damar arasında sararma, rozetleşme, küçülme ve şekil bozuklukları görülür.Bor noksanlığında genç yapraklarda, yaprak ucundan başlayan V şeklinde kloroz ve nekrozlar görülür.
Zararlılarla Mücadele Kimyasallarının Yan Etkileri
31.01.2019
Ne yazık ki, bu zararlı böcek kontrollerinde kullanılan kimyasalların zararlıları yok etmemize ve uzak tutmamıza yardımcı olurken, vücudumuz üzerinde bazı yan etkileri olduğunu keşfettik. Bu nasıl olur?
Termal ve ULV sisleme cihazları arasındaki farklar
31.01.2019
ULV sisleyiciler iki büyük kategoride sınıflandırılabilir - soğuk sisleyiciler veya ULV sisleyiciler ve termal sisleyiciler . Böcek sisleme ürünlerine göz atıyorsanız, bu terimlerden birine veya ikisine birden rastlamış olabilirsiniz. Her iki sisleyici tipinin amacı aynı olsa da, aslında oldukça farklı sisleme teknikleri kullanıyorlar ve ayrıca farklı sisleme sıvıları gerektiriyorlar.
Tatil Sulama Seti
28.01.2019
Tatil sulama seti Claber'in ödüllü Oasis Otomatik Damla Sulama Sistemi, tatil için, tatildeyken veya sadece kısa bir süre içinde olduğunuzda bitkilerinizi sulamak için mükemmel bir çözümdür.
Dehidrasyon Nedir?
26.01.2019
Çeşitli meyve ve sebzeleri atmanız gerektiğinde çok büyük bir sıkıntı olabilir. Bu yiyecekler sadece çok uzun süre iyi kalabilir ve insanların kabul etmek istediklerinden daha fazla meyve ve sebze israfı yapması nadir değildir. Gerçi biraz olgunlaştıklarında bu yiyecekleri atmak zorunda değilsiniz. Bir gıda kurutucusunu iyi bir şekilde kullanarak çeşitli yiyeceklerin ömrünü uzatmak mümkündür.
Yer Üstü Sulama
29.11.2018
Claber, her gereksinimi karşılayabilen, performans, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı açısından son teknoloji ürünü yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır.