Toplam 75 blog | 1. Sayfa
Türkiye'de Zeytin Ve Zeytinyağları
26.08.2020
Zeytin, Türk Mutfağının vazgeçilmez bir unsurudur. İster kahvaltı sofrasının yıldızı, ister zeytinyağlı baz olarak, zeytin her zaman takdir edilmektedir.
Kurutulmuş Gıdalar Ne Kadar Dayanır ve Uzun Süreli Saklama İçin Ne Yapmalı?
21.08.2020
Marketten aldığınız fazladan meyve ve sebzelerin çoğunu çöpe mi atıyorsunuz? Ya da belki mutfağınızın etrafına koyduğunuz diğer yiyeceklerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Bunu yapmak yerine iyi bir gıda kurutucusuyla bir kısmını kurtarabilirsiniz.
Bir Gıda Kurutucu ile Domates Nasıl Kurutulur?
21.08.2020
Kurutulmuş domatesler, tüm yıl boyunca domateslerin tadını çıkarmanın kolay bir yoludur. Sadece yemeklerin lezzetini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda her mevsim çorbalara, soslara ve salatalara da ekleyebilirsiniz. Gıda kurutucusunda domateslerin kurutulması oldukça kolaydır ve ayrıca güneşte kurutma yönteminde olduğu gibi fazla zamana ihtiyaç duymaz. Kurutma makinesinde kurutup bir sonraki kullanım için bahçeden bir sürü domatesinizi saklayabilirsiniz.
Ağaçtan Bardaklara: Taze Elma Suyu
16.05.2020
Fenglin,Meyvelerin işlenmesini her zamankinden daha kolay hale getirmek için çeşitli meyve hasat ve elma presleme ekipmanları sunar. Fenglin presleme ve opsiyonel öğütücü makinemize göz atın . Meyve suyunu daha küçük bir ölçekte yapmak istiyorsanız, Masaüstü baskı makinesi doğru seçim olabilir.
Meyve Presleme Ve Öğütme
15.05.2020
İster ev yapımı elma şarabı ve meyve suyu olsun, ister taze meyve suyunuzu buz üzerinde içiyor olun, kendiniz yaptığınızı bilmek biraz daha iyi olacaktır. Ayrıca 14:00 ile siparişleriniz ücretsiz sonraki iş günü teslimat ile, yarın meyve suyu elde ediyor olabilirsiniz !
Kar Kürerken Yararlanabileceğiniz Beş İpucu
25.02.2020
Kış mevsimi karın yağma zamanıdır. Kar, yeryüzünü güzel beyaz bir örtüyle kaplar ve her yaştan insana keyif verir. Ancak karın sıkıntı veren yan etkilerinden birisi kürenmesinin gerekli oluşudur. Şu beş ipucu ile kara karşı hazırlıklı ve donanımlı olabilirsiniz.
Meyveyi iyileştirmek veya çeşitliliği değiştirmek kolaydır
18.01.2020
Elma ağaçlarının aşılanması çok ilginç bir süreçtir ve mevcut bir ağaca yeni bir çeşitlilik eklemek çok kolaydır. Bu şimdi sağlıklı ve iyi büyüyen bir ağaçta yapılabilir, ancak çok fazla meyve üretmez. Başka bir neden, mevcut çeşitliliğin tadını sevmemeniz olabilir, bu nedenle üst aşılama, elma çeşitliliğini tamamen değiştirmenize izin verir. Ayrıca eğlenmek için yapabilir ve bir aile ağacı oluşturmak için birkaç farklı elmayı tek bir ağaca tanıtabilirsiniz.
Yarma (Yarık) Aşılama
18.01.2020
Yarma aşı, büyük bir anaç gövde veya uzuv ile çok daha küçük bir fiyonk arasında birleşme üreten bir tekniktir. Bu yöntemi kullanarak, daha yaşlı bir ağaç daha çok istenen bir çeşide geçmek için en iyi şekilde çalışabilir.
Köprü Aşılama
18.01.2020
Bu, bir ağacın kabuğundaki hasarı onarmak için kullanılan bir aşılama yöntemidir.
Kamçı Veya Dil Aşılama
18.01.2020
Tomurcuklanma ve aşılama teknikleri, kesimler veya tohum gibi diğer yöntemlerden yayılması zor veya imkansız olan veya kendi anaçlarında başarılı olmayacak olan bitki stokunu arttırmak için kullanılır.