Hangi Çim Biçme Makinesi Motoru En İyisidir?

Hangi Çim Biçme Makinesi Motoru En İyisidir?

01.04.2018
Gerçekler, istatistikler, özellikler, ipuçları ve temel bilgiler mağazamıza hoş geldiniz.
Hızlı bir sorguya dalın veya isteğinize göz atın.

Çim biçme makinesi satın alındığında, motor çok önemli bir faktördür. Ancak 'Hangi çim biçme makinesi motoru en iyisi?' zor bir soru. 100 kullanıcıya sorun ve muhtemelen 100 farklı fikir alacaksınız.

"Hangi motor benim için en iyisi" diye sormak muhtemelen daha yararlıdır.

Örneğin, küçük bir 'hoby çim ' boyutunda çim alanınız varsa, Saray'ın arazisini biçecek devasa boyutta çim biçme makinesini satın almak muhtemelen zekice değildir.

Bu yüzden bir motor seçiminde 5 kullanışlı ipucu.

  1. Maliyet - her zaman alabileceğiniz en iyi ürünü satın alın.İhtiyaç ve maliyetleri dikkate alın
  2. Bahçe boyutu  - ihtiyaçlarınız için yeterli / çok fazla güçlü yada gereksiz bir makinayı almayın. 
  3. Bahçe şekli - çok fazla engebelli arazide düşük güç biçme makinesini tercih etmeyin.
  4. Başlangıç ??sistemi -  Çekme gücünüz yoksa marşlı çalıştırma sistemiyle çalışan makinaları tercih edin. 
  5. Bakım - tüm benzinli motorlar belirli bir miktar bakım gerektirir. Bundan memnun değilseniz, bunu yapmak için profesyonel bir işe hazırlanın veya alternatif olarak kablosuz veya elektrikli bir çim biçme makinesi hakkında düşünün.

İşte size yardımcı olabilecek çim biçme makinesi motorları hakkında daha genel bilgiler.

Tüm çim biçme makineleri, 4 zamanlı ve hava soğutmalıdır. Bunların çoğu, daha fazla verim, yakıt tasarrufu ve daha az emisyon için OHV'dir (üstten supap).

İki üst sınıf motor üreticisi Briggs & Stratton ve Honda'dır. Loncin motor da son zamanlarda tercih edilir hale gelmiştir. Herüçü de kendi modelleri de dahil olmak üzere birçok üretici tarafından üst düzey makinelerde öne çıkar.

Honda çim biçme makinesi motorları, kendi tasarımlarında , kendine özgü stilde dayanıklı ve güçlü motorlar üretir. Bunlar, belirli bir tork için verimliliği ve güç çıkışını arttırmak gibi çeşitli avantajlara sahiptir.

Briggs & Stratton dünyada en çok tercih edilen ve çok sayıda çim makinası üreten markalar tarafından kullanılan dayanıklı, bol çeşit ve güç özelliğinde üretilen bir motordur. Yedek parça ve servisi en yaygın olan motordur.

Loncin , kalite ve güvenilirliğin yanı sıra yedek parça ve servis hizmetlerine değer veren bir üne kavuşan çok iyi bir Çinli motor üreticisidir.

Bunun yanı sıra, birçok üretici artık kendi marka motorlarını kullanmaya başladı. Bunlar genellikle daha ucuz, ancak mükemmel bir şekilde yeterli ve uygulanabilir, büyük marka isimlerine alternatiftir ve genellikle kolay çalıştırma ve düşük motor gürültüsü gibi harika özelliklere sahiptir. 

Benzinle çalışan Çim Biçme Makinası motorları 4 zamanlı motorlardır. Benzin ve yağ karışmaz.